Treeningute tutvustus
Treeningud
Kombineeritud / aeroobsed treeningud (tunniplaanis märgitud kollasega)
arendavad vastupidavust ja põletavad ohtralt kaloreid;
EnergyFlow treening põhineb väga lihtsatel tasakaalu-, jõu-, venitus- ja energeetilistel harjutustel. Lihastoonust ja energiataset tõstev treening on sobilik ka trennikogemust mitte omavale treenijale.Tunnis sooritatakse mantrate, aafrika trummimuusika ja teiste energeetiliselt laadivate muusikastiilide saatel ida- ja lääne treeningsüsteemide harjutusi, mis tekitavad kehas ja meeltes magususe tunde. EnergyFlow on kombineeritud süsteem, millesse kuuluvad hiina traditsioonilise võimlemise, yoga, shindo ja fitnessi harjutused. Trenni tulemusena saavad osalejad võimsa energialaengu!
Lühem treening erivahendiga BOSU (both sides up), kus arendatakse nii lihaste jõudu kui ka vastupidavust, hea kerelihaste ja tasakaalu treening.
DanceFit treening on erinevate tantsustiilide kombinatsioon kergematest tantsuliigutustest.
DanceFit treening sisaldab dünaamilisi tantsuliigutusi, mis aitavad põletada kaloreid ja parandada vastupidavust, koordinatsiooni ja tasakaalu. See on positiivne ja motiveeriv, osalejad saavad lõdvestuda, ennast väljendada ja nautida muusikat ning tantsu. Tants loob positiivse atmosfääri!
See treening sobib kõigile, olenemata vanusest või tantsukogemusest. Treener Enn pakub teile suurepärast võimalust nautida tantsu, samal ajal keha treenides ja vormis püsides.
Gymstick´iga treening on funktsionaalne treening kogu kehale, mis on hea lihaste vastupidavuse ja kerelihaste treenimiseks. See vahend on ideaalseks asenduseks vabadele raskustele nagu hantlid ja kangid. Kerelihased saavad hea koormuse ning lisaks treenib see koordinatsiooni ning lihasjõudu.
Lihastreeningule suunatud tund, mis arendab rütmitunnet, koordinatsiooni ja õpetab oma keha paremini tunnetama. Tund koosneb sammude kombinatsioonist ja lihastreeningust, kus erinevate jõuharjutustega arendatakse nii lihasvastupidavust kui ka südamelihase koormust. Treeningus kasutatakse stepi pinki ja vajadusel ka muid vahendeid, mis aitab treeningu põnevamaks muuta.
Treening annab hea füüsilise koormuse ning sobib kõikidele treenijatele.
Lihastreeningule suunatud treeningud (tunniplaanis märgitud punasega)
aitavad vormida keha ja tugevdada lihaseid.
Tempoka muusika saatel toimuv vaheldusrikas lihastreening tõstab lihastoonust ja parandab kogu keha vormi. Tunnis kasutatakse erinevaid abivahendeid nagu stepipingid, hantlid, fitpallid, bosu-pallid ja kummilindid, mille abil treenitakse läbi kõik suuremad lihasgrupid. BodyToning tundi palume tulla treeningtossudes. Toning on jõukohane treening igaühele, sest treeningvahendite raskuse saab valida oma võimetele vastava.
PowerPump on hoogsa muusikaga lihasvastupidavuse treening, kus sooritatakse tõhusaid jõuharjutusi. Tunnis kasutatakse erinevaid raskuseid (kang, kettad, hantlid, lindid), seega saab igaüks just endale sobiva koormusega treenida. Väga ideaalne kogu keha vormimiseks. Treening tõstab kiiresti lihastoonust ja vähendab rasvaprotsenti. Sobilik ka algajatele ning nii meestele kui naistele! Tule kindlasti ja proovi ise järgi!
Selles treeningus saad maha raputada üleliigsed kilod, mis on kogunenud vöökohta ja trimmida pringimaks oma tuharalihaseid!
Treening on keskmise intensiivsusega, kestab 45 min ja sobib igal tasemel harrastajatele. Ilusa ilma korral toimub treening vabas õhus - Päikeseterrassil - pane jalga treeningtossud ja selga mugavad riided, mis võimaldavad vabalt liikuda. Lisaks heale tujule võta kindlasti kaasa ka veepudel!
Ringtrenn toimub jõusaalis väikesele grupile inimestele (maksimaalselt 12 osalejat). Tänu sellele jõuab treener osalejatega personaalsemalt tegeleda ja harjutuste õiget sooritustehnikat jälgida. Trennis tehakse erineva raskusastme ja intensiivsusega harjutusi, arendades nii vastupidavust kui ka lihasjõudu. Rakendatakse eri tehnikaid ja kasutatakse mitmesuguseid abivahendeid (hantlid, topispallid, hüppekastid, kummilindid, kiirusredel jmt). Iga harjutust tehakse kindla aja vältel (40-60 sekundit) ja treeneri märguande peale liigutakse edasi järgmise harjutuse juurde. Ühes treeningus läbitakse „ring“ ehk kõik harjutused kaks-kolm korda. Ringtreening pakub väljakutset ka kogenud sportijale, kuid samas on jõukohane ka algajale, sest ebasobiva harjutuse saab vajaduse korral sobivamaga asendada. Treeningul ei kasutata taustamuusikat ega mikrofoni.
Treening toimub jõusaalis.Tegemist on jõutreeninguga, mis keskendub rohkem alakeha ja selja treenimisele.Treeningu kestvus 45.min.
Body & Mind treeningud (tunniplaanis märgitud halliga)
aitavad lõdvestuda, arendavad painduvust ja parandavad rühti
Pilatese treening, kus lisaks tavalisele pilatese harjutustele, tehakse pikemalt venitusi. Tunni tempo on rahulik ja paljud harjutused ja venitused on istudes või pikali asendis. Sobib kõigile treenijatele.
Õhtujooga baseerub Hatha joogal, kus tehakse erinevaid dünaamilisi ja staatilisi asendeid, venitusi ja lõdvestusi ning kus hingamine toetab praktikat. Tund lõpeb pehmete Yin yoga asenditega, mis rahustavad keha ja meele pikast päevast. Tund on jõukohane kõigile, vanus ja painduvus ei ole määravad, sest igaühel on võimalus treenida oma võimetele vastavalt.
Seljaooga tund on mõeldud kõigile, kes soovivad ennetada või vähendada seljavalusid, parandada lülisamba liikuvust ning tugevdada seljalihaseid. Treening põhineb õigetel jõu- ja venitusharjutustel ning õigel hingamisel. Regulaarsel treenimisel aitab tund seljavaludest vabaneda.
Treening toimub paljajalu või sokkides.
Pilates on Joseph Pilatese loodud harjutuste süsteem, mis muudab keha paindlikuks ja liikuvaks. Tunnis keskendutakse venitustele ja kerelihaste tugevdamisele. Enamjaolt sooritatakse harjutusi matil istudes või pikali olles. harjutused annavad kehale paindlikuse, stabiilsuse ja tasakaalu. Võid kindel olla, et harjutused tugevdavad sinu lihaseid, sidemeid, kõõluseid ja liigeseid ning leevendavad nende pinget. Treening sobib kõigile, olenemata vanusest. Seega kui tahad hoida liigeseid võimalikult kaua vormis, tasub regulaarselt treenima hakata. Lisaks treenitakse palju kere – ja vaagnapõhjalihaseid. Treeningus kasutatakse lisavahendeid, et muuta harjutused põnevamaks ja vajadusel ka raskemaks.
JoogaFit treening arendab keha liikuvust ja painduvust ning parandab rühti. Rahulikus tempos lihastreening koos õige hingamisega vaheldub lõõgastavate harjutustega ja on jõukohane kõigile.
JoogaFit sobib eriti hästi kiire elutempoga inimestele, sest annab võimaluse lõdvestuda ja keskenduda. Piisavalt on ka pingutust, eesmärgiga saada sihvakad ja tugevad lihased.
Rühmatreeningud vees (tunniplaanis on märgitud helesinisega)
vähendavad lihaspingeid, kiirendavad ainevahetust ja parandavad aeroobset võimekust
Meie spordiklubi treeningplaanis on mitmeid erinevat stiili veetreeninguid. Enamus neist toimuvad väikeses treeningbasseinis, kus vesi on rinnuni.
Vesi pakub leevendust paljude tervisehädade korral nagu seljavalud, lihaspinged ja traumajärgsed seisundid.Vesivõimlemine arendab liigeste liikuvust, tugevdab südant, kulutab palju energiat, seega vähendab kehakaalu, karastab ja annab hea tuju kogu päevaks.
Vees liigutades mõjuvad kehale veetakistus ning liikumisel tekkinud pöörised, mistõttu saavad kõik lihasgrupid vajaliku treeningkoormuse ning massaaži. Harjutusi saab tõhustada spetsiaalsete vees kasutatavate vahenditega nagu hantlid, nuudlid, kummid, ujumislauad ja kindad.
Vesiaeroobika treeningud sobivad ka neile, kes ujuda ei oska, kuid eriti peaksid nautima seda ülekaalulised ning liigeseprobleemidega inimesed, sest kaelani vees olles on 90 protsenti kehakaalust kadunud.
Eelkõige on ala ohutu, sest puudub traumade ja vigastuste oht. Veetreeningul on imepärane toime kehale ja vaimule, mis laeb positiivse energiaga ning on suurepärane stressimaandaja.
See on hea muusika saatel hoogne ja intensiivne treening vees, kus lisaks lihastele ja kardiotreeningule tehakse vahel ka tujutõstvaid lõbusaid tantsulisi liigutusi. See on tund, kus treener üllatab kliente iga kord erineva treeningkavaga.
Beebide ehk väikelaste ujumistunnis õpetab treener igaüht individuaalselt. Tund viiakse läbi mänguliselt, mis on tore lapsele ja ka tema vanemale. Lapsevanem on koos lapsega vees ning teeb treeneri eeskujul harjutusi. Ujumistunni eesmärk on arendada lapse eakohaseid oskusi, lõdvestada pinges olevaid lihaseid, karastada ja tugevdada immuunsüsteemi. Lapsed naudivad ujumist, sulistavad külili, kõhuli ja selili ning harjutavad käte ja jalgade tööd ning koordinatsiooni.
Siia tundi ootame pisikesi lapsi, alates neljandast elukuust (olenevalt lapsest) kuni 2 aastani. Ujumine toimub Kalev Spa 0-korruse väikeses basseinis. Vee temperatuur on 33 kraadi. Privaatsetes riietusruumides on olemas kõik vajalik laste jaoks.
Tunni pikkus 40 min. Kui näete, et laps on väsinud, võib tunni lõpetada ka varem, peaasi, et ujumine lõppeks heade emotsioonidega.
Et kõik lapsed saaksid nautida puhast vett palume alati käia pesemas enne basseini minemist ja beebidel kasutada ujumismähet või ujumispükse. Lapsevanemad peaksid kinnitama pikad juuksed või kasutama ujumismütsi.
NB! Basseini rühmatundi on oodatud üks lapsevanem ühe lapsega.
Ujumiskursusele on võimalik soetada pääse veekeskuse kassast kohapealt.
HIND: 10 x 96 €
Registreerumine: spordiklubi@kalevspa.ee
Klassikaline vesiaeroobikatund, kus kasutatakse mitmesuguseid rütmilisi liigutusi ja sammukombinatsioone. Kasutades abivahendeid (nuudlid, pallid, hantlid, tuubid jms), suurendatakse lihaskoormust vastupidavuse ja jõu arendamiseks.
Tõhus lihastreening vees, kus kasutatakse erinevaid abivahendeid, mis annavad lihastele koormust ja aitavad tunnetada veetakistust ilma liigeseid koormamata.
Rahulikus tempos tund, mis sobib ka vanemaealistele ning lapseootel naistele. Tunnis tehakse rohkem harjutusi rühi parandamiseks ja lihaste tugevdamiseks. Harjutuste hõlbustamiseks ja tõhusamaks muutmiseks kasutatakse erinevaid abivahendeid.
Jõu- ja lihastreening vees, kus töötatakse läbi kõik suuremad lihasgrupid. Abivahendina kasutatakse spetsiaalseid veehantleid ja jalaraskusi. Üks programm kestab 3 kuud, seejärel harjutused muutuvad.
Võimas kardiotrenn vees, kus tuleb anda endast maksimum. Sarnaselt intervalltreeningule vahelduvad siin intensiivsed ja vähemintensiivsed harjutused, vastavalt 40/20, 30/15, 20/10 sekundit. AquaHIIT on intensiivne kaloripõletaja, mis eeldab head aeroobset vastupidavust ning sportlikku treenitust. Sobib pigem edasijõudnud treenijale.
AquaMix on meeleolukas ja vaheldusrikas treening, kus miksitakse erinevaid vesiaeroobikastiile. Treening võib olla iga kord erinev, treenitakse nii aeroobset vastupidavust, kui lihastoonust.
Meeleolukas ringtreening erinevate vahenditega, mille eesmärk on arendada ja tugevdada lihasjõudu ning vastupidavust. Olenevalt tunni ülesehitusest kasutame vebatuude ehk jumping boarde, hantleid, poksikindaid, jalaraskusi, seinatoru jne. Aqua Circuit on üldkoormav tund, kus korraliku koormuse saab nii südameveresoonkond kui ka kõik lihasgrupid. Treeningu kestvus 50 minutit.
Aquaspinning on emotsionaalne ja lõbus trenn, mis kujutab endast rinnuni vees jalgrattaga väntamist. Spetsiaalselt veekeskkonnas treenimiseks mõeldud Hydrospinningu rattal on neli jalga, millega vesiratas tugevalt basseinipõhja toetub ning ratast vändatakse vee all.
Vesispinning võimaldab imiteerida nii mäkketõusu, rahulikku maanteesõitu, kui vahelduval maastikul sõitu. Muusika rütm määrab tempo ning vastavalt sellele tuleb "spurt" või "rahulik allatuult sõit". Lisaks pidevale jalgade tööle saab koormust ka ülakeha, selleks kasutatakse erinevaid käte liikumisi. Et jalad pedaalidelt maha ei libiseks, soovitame kasutada spetsiaalseid veejalanõusid ning jalad kinnitatakse rihmadega pedaalide külge. Treeningu koormust saab ise muuta, reguleerides enne treeningut vesiratta takistused eri väntamistugevustele.
Vesispinning on suurepärane vahend aeroobse vastupidavuse suurendamiseks, lihasjõu arendamiseks, südameveresoonkonna tugevdamiseks, üldfüüsiliseks koormustreeninguks ning kehakaalu langetamiseks. Ala sobib kõigile - eakatele, naistele ja meestele, algajatele ja edasijõudnutele.
Palume Aquaspinningusse tulla 10 minutit varem kohale, et treener jõuaks seletada, kuidas ratas enda jaoks sobivalt ette valmistada ning vette paigutada.
NB! Treeningus soovitame kasutada veejalanõusid.
Suppama on lõbus, kuid samas kõrge intensiivsusega kogu keha treening basseinis asuvatel Sup-laudadel. Treening parandab lihasvastupidavust ja -jõudu, arendab koordinatsiooni ja tasakaalutunnetust ning põletab efektiivselt kaloreid. Suppama trenn toimub kaasakiskuva muusika saatel ja kestab 45 minutit. Trenn on lõbus ja vaheldusrikas, pakub väljakutseid ja annab hea koormuse. Ujumisoskus on vajalik, sest vette kukkumine on üks osa sellest tunnist. Kuivaks jäämine õnnestub ainult neil, kes trenni korralikult kaasa ei tee!
Trenni võib tulla nii ujumisriietes kui ka lühikeste ja mugavate trenniriietega, mis võivad märjaks saada.
Suppama treening toimub 50 m basseini madalamas osas ja trennis võivad osaleda ka hea ujumisoskusega lapsed alates 12. eluaastast koos vanemaga. Peale trenni on võimalus aega veeta veekeskuses!
Treening beebiootel naistele toimub rahulikumas rütmis, mõjub lõõgastavalt ning aitab vähendada stressi.
Vesivõimlemine parandab raseduse ajal liigeste liikuvust ning hingamiselundite ja südame-veresoonkonna seisundit. Horisontaalne asend kergendab südame tööd ning raskusjõu mõju vähenemise tulemusena tunneb naine end kergemana. Vesi masseerib keha, ergutades nii vereringet, intensiivistab hingamist ja kiirendab ainevahetust. Selle tulemusena paraneb loote toitainete ja hapnikuga varustatus.
Loe veetreeningu kasulikkusest beebiootuse ajal lähemalt SIIT
Ujumistrennis harjutatakse erinevate ujumisstiilide tehnikaid, õpitakse vettehüppeid ning pöördeid, avavees ujumist ja orienteerumist. Tunni sisu on iga kord erinev ja tund sobib harrastajale, kes oskab vabalt selili ja/või rinnuli ujuda. Treening toimub 50 m basseinis ning peale tundi on võimalik aega veeta veekeskuses. Varustusest on kohustuslikud ujumisprillid, ujumsmüts on soovitatav, kuid kohustuslik pikkade juuste korral.
AquaFit – treening vees, kus parandatakse nii vastupidavust kui ka lihastoonust. Treeningus kasutatakse erinevaid vahendeid, et muuta tund huvitavamaks ja närvisüsteemile arendavamaks.